Battle For Middle Earth Tournaments

You are not connected. Please login or register

3 vs 3 World Cup

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 3 vs 3 World Cup on Tue Jun 22, 2010 9:05 pm

3vs3 WORLD CUPTURNUVANIN BAŞLAMA TARİHİ
2 TEMMUZ

KAYIT İÇİN SON GÜN
30 HAZİRAN

Turnuva Adminleri
forshire
roi`crew|mArduk
BiHatch

Etaplar
Birinci Aşama :4 Grup, 4 veya 5 takım, 2 şer maç (Her maç bir takım host)

Çeyrek Final :2 Grup (A-B), Her grupta 4 takım, 2'şer maç. ( Her maç bir takım host)

Yarı Final :4 takım, takım başına 3 er maç. A grubunun birincisi ile B grubunun ikincisi B grubunun birincisi ile A gurubunun ikincisi eşleşecek.İlk 2 maç iki takımda host olacak.3 cü maçlar Adminlerden birisinin hostunda oynanacak.

Final: 2 Takım 3 maç oynayacak.İlk iki maçta takımlar 1-1 kalırsa 3'cü maç Adminlerden birisinin hostunda oynanacak.Mapler
Lebennin Nurn Anfalas
Yarı finale kadar Lebennin and Nurn . Yarı final ve finalde Anfalas-Lebenin-Nurn (3 maç. 3.üncü maç adminlerden birisinin hostunda oynanacak)
Kurallar
1. Turnuva lig usulü şeklinde olacak

2. 4 grup olacak ve her grupta mimimum 4 takım olacak. Eğer kayıt süresince takım sayısı artarsa gruplar içindeki takım sayısıda paralel olarak artacak.(5-6 takım gibi)

3. Maçlar 2 map üzerinde oynanacak, karşılaşan her takım 1'er kez host olacak. Yarı final ve finalde 3 map oynanacak,3 cü maçlarda adminlerden birisi hostluk yapacak

4. Tüm oyunlar Lebennin ve Nurn üzerinde oynanacak. Yarı Final ve Finalde ise Anfalas mapi turnuvaya dahil edilecek.

5. Her galibiyet 2 puan getirecek.

6. Tüm maçlardaki army'ler random olarak seçilecek

7. Maçları oynamak için 2 günü kapsayan bir zaman aralığı olacak. Fakat bu zaman zarfının dolmasını beklemeden takımlar oynamaya müsaitse maçları birbirleriyle iletişim kurarak yapacaklar.

8. Forumda her grup için bir topic açılacak(A-B-C-D).Tüm bilgiler(rakibiniz, oynama saati) orda belirtilecek. Bunu herkez görebilir böylece MSN veya başka birşeye ihtiyaç duymadan rakiplerinizle ordan iletişim kurabilirsiniz.

9. Eğer 2 günü kapsayan zaman aralığında rakibiniz gelmezse otomatik olarak yenmiş kabul edilirsiniz.

10.Her oyuncu ancak 1 takımın üyesi olabilir. Yapılacak ip tespitlerinde eğer bir oyuncu birden fazla takımda oynamışsa takım direk olarak elenir. Bir takım içindeki oyuncu sayısı sınırsızdır.İstediğiniz kadar oyuncuyu takıma dahil edebilirsiniz.

11. Bir takım belirlenen bir üyesi gelmezse takım onun yerine geçecek bir oyuncuyu adminlere bildirerek takıma dahil edebilirsiniz. Ancak bu oyuncunun başka bir takımın üyesi olmaması gerekmektedir.

12.Tüm replaylar kazanan tarafından post edilmelidir.Eğer replay konulmazsa maç geçersiz sayılır. Puan alınamaz.Böyle bir durumda maç tekrar edilir.

13.Eğer oyun başında bir bug olursa(extra farm,blacksmith, yada campınızdaki bir spotunuzun kullanım dışı olması) replayını kaydedip admini yolladıktan sonra maçınız aynı armylerle tekrar ediniz. Eğer maç başladığında extradan Farm/Blacksmith/Furnace/S.House sahip olursanız(bu bir bug'tır) bunu rakibinize bildirip replayı kaydedip aynı army'lerle maçınızı tekrar ediniz. Eğer Adminler bunu rakibinize bildirmediğiniz görürse o maçı yenilmiş kabul edilirsiniz.

14-Eğer takımızdan birisi DC olursa karşı takıma maçın tekrar edilmesi için ricada bulunursunuz. Eğer kabul etmezlerle oynamak zorundasınız.Eğer kabul ederlerse her takım aynı army'i seçerek yeniden maç yapar.

15.Eğer bir oyuncu defeated edilirse, yani öldürülürse oyundan çıkmak zorundadır. Bunu karşı takımdan birisi öldüğünde kendisine bildiriniz. Çünkü ölen kişi maçı izleyip diğerlerine bilgi verebilir.

16.Puan usulünden ötürü gruplar içindeki takımlar arasında beraberlik olursa, puanları eşit olan takımlar son 1 maçı adminlerden birisinin kuracağı hostta oynarlar.Maçı kazanan üst tura çıkar.

17.Bir grup içinde maçlar bitince grubun ilk 2 takımı üst tura çıkar.

18.Üst turda A grubunun ilk ikisiyle B grubunun ilk 2 takımı C ile D nin ilk iki takımları yeni bir çeyrek grup finali oluştururlar.

Extralar
-Turnuvaya katılacak arkadaşlar lütfen takımlarını benim yaptığım formatta bu adrese kaydetsinler TIKLA

-Oyunlar esnasında lag olmaması için aranızdan iyi hostu olan arkadaşı seçiniz ve hoster mutlaka low veya medium çözünürlükte olmalıdır. 100Mbit bağlantınız ve 8 çekirdekli işlemciniz bile olsa bahsettiğim çözünürlük üstündekilerin hepsi 3vs3'te lag sebebi olacaktır. Sesli iletişim için TeamSpeak kullabilirsiniz ama sakın Skype den denemeye çalışmayın çünkü bu oyunu oynanılmaz hala getirecektir (Bahsettiklerimin hepsi denendi)

-Hepiniz hoş geldiniz dünya çapındaki bu turnuvaya biz türklerin ev sahipliği yapması onur verici. Bu bağlamda karşı takımlara karşı tavırlarınızda nazik olacağını umuyorum.

Last edited by forshire on Wed Jun 23, 2010 10:28 am; edited 2 times in total

View user profile http://tourney.forumotion.net

2 Re: 3 vs 3 World Cup on Tue Jun 22, 2010 9:19 pm

Buradan görüşlerinizi dile getirebilirsiniz. Takımlarınızı turnuvaya kaydederken zaman diliminizi vermeyi unutmayınız. Türkiye için zaman dilimi GMT +2 olarak geçmektedir. Bu neden lazım? Çünkü dünyanın her ülkesinden oyuncular bu turnuvaya katıldı. Şimdi karşı takım size diyecekki cumartesi günü GMT 15:00'de maçımızı yapmak istiyoruz müsaitmisiniz. Bunun anlamı türkiye için şudur 15+2=17 yani akşam 5. (çünkü biz GMT+2 deyiz)

İkinci bir örnek vermek gerekirse. Siz karşı takımla cuma gecesi 10 da maç yapmak istiyorsunuz. Bunu şu şekilde bildireceksiniz. GMT 20:00. (çünkü 22:00 -2 = 20:00) (GMT saatlerde anlaşmak için ortak bir birimdir)

Bu konuda turnuva boyunca elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

View user profile http://tourney.forumotion.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum